chiseler بازار اردبیل اردبیل قیمت ارز

chiseler: بازار اردبیل اردبیل قیمت ارز طلا و سکه بازار اردبیل

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی توافق هسته‌ای قابل مذاکره مجدد نیست / واشنگتن پست

یک روزنامه آمریکایی در گزارشی با اشاره به تلاش‌های رئیس‌جمهور ترامپ جهت عوض کردن در برجام نوشت: باید با کره شمالی راجع به برنامه‌های موشکی و هسته‌ای‌اش مذاکره ک

توافق هسته‌ای قابل مذاکره مجدد نیست / واشنگتن پست

واشنگتن پست: توافق هسته ای قابل مذاکره مجدد نیست

عبارات مهم : ایران

یک روزنامه آمریکایی در گزارشی با اشاره به تلاش های مدیر جمهور ترامپ جهت عوض کردن در برجام نوشت: باید با کره شمالی راجع به برنامه های موشکی و هسته ای اش مذاکره کرد ولی توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران قابل مذاکره نیست.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه واشنگتن پست، مذاکرات با کره شمالی بر سر برنامه هسته ای و موشکی این کشور تنها جایگزین جهت جنگ است ولی تلاش جهت مذاکره بر سر توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران و گروه 1+5، به شکلی که دونالد ترامپ، مدیر جمهور آمریکا خواستار آن شده است هست، مثل باز کردن یک قوطی کِرم است که احتمالا به نابودی توافقی که به مشکل جهت جلوگیری از تکثیر هسته ای در خاورمیانه به دست آمده هست، خواهد انجامید. علاوه براین، از بین بردن توافق انجام گرفته با کشور عزیزمان ایران حصول هرگونه توافق احتمالی با کره شمالی را نیز ناممکن خواهد کرد، لیکن پیونگ یانگ دچار این بدگمانی خواهد شد که هر گونه توافقی ممکن است در نهایت به صورت یک جانبه از سوی آمریکا عوض کردن کند.

توافق هسته‌ای قابل مذاکره مجدد نیست / واشنگتن پست

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که یکی از مذاکره کنندگان کلیدی در حصول توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران بود، اخیرا گفت: درحالیکه تنش ها بر سر برنامه هسته ای کره شمالی رو به زیاد کردن هست، دنیا نمی تواند یک بحران هسته ای دیگر را تحمل کند.

وی افزود: توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران نتیجه بخش بوده هست. این توافق این اطمینان خاطر را به ما داده است که برنامه هسته ای کشور عزیزمان ایران کاملا صلح آمیز است و کاملا صلح آمیز خواهد ماند. این توافق بر اعتماد مبتنی نیست، بلکه بر دقیق ترین رژیم نظارتی تاریخ بنا شده است است.

یک روزنامه آمریکایی در گزارشی با اشاره به تلاش‌های رئیس‌جمهور ترامپ جهت عوض کردن در برجام نوشت: باید با کره شمالی راجع به برنامه‌های موشکی و هسته‌ای‌اش مذاکره ک

موگرینی هفته گذشته به واشنگتن سفر کرده بود تا در کنگره آمریکا جهت حفظ توافق هسته ای لابی گری کند. بعد از آنکه دونالد ترامپ، مدیر جمهور آمریکا از تایید پایبندی کشور عزیزمان ایران به این توافق خودداری کرد، آینده توافق اکنون در دست کنگره قرار دارد. خبر موگرینی رسا و روشن است: مذاکره مجدد جزو گزینه ها نیست. من این را از روی واقع گرایی و تجربه می گویم. 12 سال طول کشید تا بر سر شرح فنی بی نهایت پیچیده و سخت در روندی توافق شود که ایجاب می کرد به همه پرسشها مهم باقیمانده به موازات هم پرداخته شود. باز کردن باب مذاکرات یک جانبه راجع به این یا آن بند اصلا ممکن نیست.

واشنگتن پست در ادامه گزارش خود به موضع دولت آمریکا در قبال کره شمالی و سفر ترامپ به آسیا پرداخت و نوشت: هونگ سوک هایون، فرستاده خاص پیشین مون جائه این، مدیر جمهور کره جنوبی به آمریکا بعد از سفر این هفته ترامپ به سئول ابراز خرسندی کرد که لفاظی های ترامپ به شکل تحسین آمیزی ملایم بود. وی گفت : مدیر جمهور ترامپ بر خلاف صحبت ماه سپتامبرش در نشست مجمع عمومی شرکت ملل، ترساندن نکرد که کره شمالی را کاملا نابود می کند. او رهبر کره شمالی را مجددا “مرد کوچک موشکی” خطاب نکرد.

به گفته هونگ، اهداف فوری کره جنوبی دو وجه دارد. اول اینکه، سئول جهت جلوگیری از دستیابی کیم جونگ اون به نشانه نهایی خود که دست یافتن به توانایی حمله به آمریکاست، باید با دیگران همکاری کند. وی اعتقاد است که اگر سرزمین مهم آمریکا با ترساندن مستقیم موشک های بالستیک قاره پیمای کره شمالی مواجه شود، اعتماد به چتر هسته ای واشنگتن و بازدارندگی بسط یافته در خصوص کره جنوبی متزلزل خواهد شد لیکن آمریکا احتمالا ابتدا از خود محافظت خواهد کرد و کره جنوبی را آسیب پذیر رها خواهد ساخت. دوم آنکه، کره جنوبی همچنین باید از جنگی در خاک کره که نشانه از آن از بین بردن سلاح های هسته ای کره شمالی باشد، پرهیز کند چراکه چنین جنگی جهت شهروندان کره جنوبی نیز فاجعه بار خواهد بود.

توافق هسته‌ای قابل مذاکره مجدد نیست / واشنگتن پست

هونگ از این سخن ترامپ استقبال کرد که گفته است نشانه از تحریم های شدیدتر و ترساندن به استفاده از زور، آوردن پیونگ یانگ پای میز مذاکره است.

اما آنچه هونگ را دلواپس می کند، حرفی است که ترامپ نگفت. هونگ در این باره اظهار داشت: من انتظار داشتم بشنوم ولی نشنیدم، که ترامپ با صراحت بگوید حتی اگر آن روز فرا برسد که کره شمالی موشک بالستیک قاره پیمای خود را تکمیل و مستقر کند و بتواند با آن سرزمین مهم آمریکا را نشانه قرار دهد، چتر هسته ای واشنگتن همچنان از کره جنوبی و ژاپن محافظت خواهد کرد. اگر آمریکا این را تصریح نکند، مردم کره جنوبی و ژاپن شروع به پرسیدن این پرسش خواهند کرد که آیا خودشان جهت محافظت از خویش سلاح هسته ای تولید نکنند.

یک روزنامه آمریکایی در گزارشی با اشاره به تلاش‌های رئیس‌جمهور ترامپ جهت عوض کردن در برجام نوشت: باید با کره شمالی راجع به برنامه‌های موشکی و هسته‌ای‌اش مذاکره ک

هونگ همچنین چند گام مهم جهت حرکت رو به جلو پیشنهاد کرد که برقراری یک خط مستقیم با پیونگ یانگ جهت جلوگیری از جنگ تصادفی یا محاسبات غلط از آن جمله است.

وی همچنین گفت که یک فرستاده خاص باید به آمریکا سفر کند و شخصا این قول را از آمریکا بگیرد که این کشور به دنبال عوض کردن رژیم(در کره شمالی) نیست. کره جنوبی نیز باید جبهه واحد اعمال فشار بر کره شمالی را با پرهیز از هرگونه شکاف میان آمریکا و ژاپن از یک سو، و چین و روسیه از سوی دیگر، حفظ کند.

توافق هسته‌ای قابل مذاکره مجدد نیست / واشنگتن پست

واژه های کلیدی: ایران | توافق | مذاکره | آمریکا | واشنگتن | آمریکایی | کره شمالی | کره جنوبی | کره شمالی | واشنگتن پست | دونالد ترامپ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog