chiseler بازار اردبیل اردبیل قیمت ارز

chiseler: بازار اردبیل اردبیل قیمت ارز طلا و سکه بازار اردبیل

گت بلاگز اقتصادی بانکهای دنیا به دور از پرسشها سیاسی به کشور عزیزمان ایران نگاه کنند ، فضاس

حسین زاده گفت: سرمایه گذاران خارجی با فضاسازی به نفع بانک های ایرانی به انجام گشایش های ال سی کمک کنند.

بانکهای دنیا به دور از پرسشها سیاسی به کشور عزیزمان ایران نگاه کنند ، فضاس

به گزارش خبرنگار بورس،بانک و بیمه گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان،محمدرضا حسین زاده رییس شورای هماهنگی بانک های دولتی امروز در میزگرد تخصصی” بررسی اوضاع صنعت بانکی کشور عزیزمان ایران در حال حاضر “،در چهارمین همایش بانکی و تجاری کشور عزیزمان ایران – اروپا اظهار داشت: بانکهای کشور عزیزمان ایران دو اتحادیه مستقل دارند که یکی شورای هماهنگی بانکهای دولتی و دیگری کانون بانک های شخصی است که هر دو یا سه ماه یکبار جلسات مشترکی دارند ، تبادل نظر می کنند و مسابقه تنگاتنگ دارند ؛ همین عنوان عامل پویایی و ترقی خدمات رسانی نظام بانکی است.

عبارات مهم : ایران
مدیرعامل بانک ملی با بیان اینکه بانک ملی کشور عزیزمان ایران 90 سال سابقه دارد ،افزود: بیشترین واحدهای خارج از کشور نظام بانکی جهت این بانک است و از دیرباز با اروپاییان و سرمایه گذاران ارتباط دارد، قبل از تحریم ارتباطات بانکی مان دو جانبه بود ولی تحریم ها همه چیز را بر هم ریخت ،باعث عقب ماندگی و قطع شدن ارتباطات شده است و فعالیت ها را به داخل کشور محدود کرد.

حسین زاده با اشاره به اینکه جهت برداشته شدن تحریم ها زحمات زیادی کشیده شده است است ،تصریح کرد: 10 سال تحریم بودیم و در این مدت بانک های دنیا قوانین متعددی برپا کردندکه مبارزه با تروریسم و پولشویی با شیوه های تازه و برپایی نرم افزارهای هوشمند از اهم آنها بود.
وی ادامه داد: حال بعد ازبازگشت 10 سال، می بینیم که با آنها فاصله داریم ،اما دست به کار شده است ایم تا به استاندارهای روز دنیا برسیم.

رییس شورای هماهنگی بانک های دولتی با اشاره به اینکه فاصله با استانداردهای بانکی بین المللی زیاد بود ،افزود: بانکهای کشورمان با شروع به استانداردسازی، قوانینی را در تطبیق و مبارزه با پولشویی ایجاد کردند.

حسین زاده ادامه داد: در بانک ملی هم این اتفاقات افتاد ، دستورالعمل هایی صادر شده است که استانداردسازی صورت گیرد.

وی به گشایش های صورت گرفته و برقراری روابط کارگزاری با بانک ها اشاره کرد و گفت: گرچه به نقطه ایده آل قبل از تحریم نرسیدیم ولی گام هایی برداشته شده است هست. البته بعضی از بانکها به این مسایل به صورت سیاسی نگاه می کنند و شاید به علت فشارهای دولت آمریکا حاضر نمی شوند با بانکهای ایرانی کار کنند. ولی ما به دنبال فعالیت حرفه ای بدور از مسایل سیاسی هستیم.

حسین زاده از بانکهای دنیا تقاضا کرد که به فعالیت های بانکی به صورت حرفه ای نگاه کنند و افزود: از تجار و سرمایه گذاران خارج از کشور که مشتری بانک هستند تقاضا می شود که با فضاسازی به نفع بانک های ایرانی به انجام گشایش های ال سی کمک کنند.

وی بیان داشت: بانک های ایرانی از هرگونه همکاری با بانک های اروپایی و آلمانی استقبال می کنند و اطمینان به بانک های ایرانی داشته باشند تا بتوانیم همکاری و تعامل بهتری داشته باشیم.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ایران | سیاسی | ایرانی | هماهنگی | تحریم ها | اقتصادی | بانک های ایرانی | مبارزه با پولشویی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog